...

Yeşil Düşünün, Yeşil İnşa Edin

Günümüzde insanlar sadece tüketmeye değil, tüketirken geri dönüşüme de önem veriyorlar. Uzmanlar, çeliğin %65 oranında tekrar kullanılabileceğini söylüyor. Bu yüzden geri dönüştürülebilir çelik konstrüksiyon yapılar çevreci bir seçenek olmasından dolayı giderek daha popüler hale gelmeye başladı. Çelik çok sağlam ve çok güçlü bir yapıya sahiptir. Dünyanın ekolojik dengesini korumaya yardımcı olur. Ağaç tüketimi, çelik konstrüksiyon yapılar sayesinde önemli ölçüde azalmıştır. Yatırımcılar son zamanlarda geleneksel tuğla ve harç yöntemlerini çelik yapılarla birleştirmeyi daha cazip buluyorlar çünkü betonarme yapıların inşası hem daha maliyetli oluyor hem de uzun sürüyor.

Depremler, kasırgalar, dolu fırtınaları, kasırgalar ve yoğun kar yağışı sağlam yapıları nedeniyle çeliği kolay kolay etkilemez. Çeliğin enerji verimliliği ve hava koşullarına daha dayanıklı olması sebebiyle diğer yöntemlerden daha çok tercih edilir. Uygun maliyetlidir ve kolayca monte edilebilirler. İnşaatçılar çelik yapıları tercih ediyor çünkü bu binalar geleneksel binalardan daha hızlı geliştirilebiliyor. Ayrıca hafif çelik konstrüksiyon yapı bileşenleri, kolayca alev almaz, yangına dayanıklı olduğu söylenebilir. Dahası, çeliğin bakım maliyetleri neredeyse sıfırdır. Çelik yapılar tarımsal çıkarlar için avantajlıdır. Bitkiler ve ağaçlar çelik konstrüksiyon içerisinde en iyi şekilde büyüyebilir, ve böceklerin vereceği hasarlardan da uzak durmuş olurlar. İhtiyaçlarınız, sektörde mevcut olan farklı çelik yapı türlerini tanımlar. Ancak, birini seçmeden önce gereksinimlerinizi tespit etmeniz önemlidir.

Aşağıdaki seçenekleri ihtiyacınız doğrultusunda değerlendirebilirsiniz.

Modüler Çerçeve: Bu çerçeveler iç mekanlar için sütunlardan yararlanır. Çelik yapının ağırlığı eşit derecede yayılır ve daha az toplam basınç oluşturur. Bina temel maliyeti azalır. Modüler çerçeveler fabrikaların inşası için çok uygundur.

Tek Eğimli Çerçeve: Bu çelik farklı yüksekliklerde gelir. Çatının eğimi geriye doğru yapılandırılmıştır. Bu tür çerçevelerin tasarlanması, çerçevenin alt kısmını ve ayrıca çatı eğimini tespit etmenizi gerektirir. Alışveriş merkezleri, depolama alanları ve ofisler tek eğimli çerçeve için çok uygundur.

Klan Açıklık Çerçevesi: Kullanımdaki en ekonomik, çok yönlü ve daha sağlam seçeneklerdir. Bu çelik yapılar genellikle onları desteklemek için iç kolonların yardımına ihtiyaç duymazlar. Klan açıklık çerçevesi, depolar, fabrikalar ve depolama alanları inşa etmek için en uygundur.

APEC Akıllı Çelik Yapı Sistemleri, farklı boyut ve mimari perspektife sahip projeler için idealdir. Montaj kolaylığı ile inşaata hız kazandırır ve doğayla uyumludur. Çevreci bir binaya sahip olmanın ana materyali, kesinlikle çeliktir.