Tarihçe

APEC Çelik Yapı Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. gelişmiş dünya ülkelerinde yaygın şekilde kullanılan çelik konstrüksiyon yapı sistemlerinin Türkiye’deki depremsel risklere ve klasik inşaat tekniklerinin dezavantajlarına; yenilikçi, çağdaş, sürdürülebilir ve optimum çözümler üretebileceği inancı ile 2007 yılında kurulmuştur.

Kurulduğu tarihten itibaren hafif çelik yapı sistemleri ile bireysel ve toplu konut projeleri, oteller, hastaneler, okullar, sosyal ve ticari yapılar gibi çok çeşitli yaşam alanlarına ait, çok sayıda farklı projeye başarıyla imza atmıştır.

Bu başarının kazandırdığı ivme ile 2013 yılından itibaren üretim teknolojisini ve mühendislik birikimini çok daha ileri taşıyacak stratejik bir hamle yapmış ve Türkiye’nin ince cidarlı, soğukta şekillendirilmiş endüstriyel çelik yapılar üzerine çalışan ilk AR-GE ekibini kurmuştur.

Uzun süren AR-GE ve ÜR-GE çalışmaları neticesinde ortaya çıkarılan ve APEC tescili ile üretilen Akıllı Çelik Yapı Sistemleri, ülkemizde ve dünyada sektörel anlamda ilham kaynağı olmuş ve rekabete yön veren bir seviyeye yükselmiştir.

İleri mühendislik birikimini, üstün üretim teknolojisi yatırımları ile birleştiren APEC, günümüzde dünyanın önde gelen firmalarının; tasarımdan mühendisliğe, imalattan anahtar teslim müteahhitlik hizmetlerine kadar olan geniş bir çerçevede çözüm ortağı ve tedarikçisi konumundadır.

Şirket Profili

APEC Taşköprü Yalova Fabrikası’nda, fark yaratan ileri mühendislik çelik konstrüksiyon yapı ürünlerinin, uluslararası standartlarda imalatı yapılmaktadır. 17.000 m²’lik açık ve 5.000 m²’lik kapalı alanı bulunan tesislerde, yıllık 2.000.000 m²’lik kapalı yapı alanı üretme kapasitesine sahiptir.

Tam otomatik ve çok çeşitli profil kesitlerine sahip Rollform (Roll Forming) imalat hatları, tesisin ana omurgasını oluşturmaktadır. Türkiye’de sayılı üreticide bulunan son teknoloji ürünü, yüksek kapasiteli, büyük ölçekli abkant ve lazer hatları, çeşitli trapez saç imalatları, bilgisayar kontrollü robot kaynak makinaları ile APEC, çelik yapı sektöründe imalat teknolojisi ile fark yaratmaktadır.

APEC, Tasarım Grubu ile kurulduğu günden bu yana, alışılagelmiş projelendirme ve detaylandırma esaslarına bağlı kalmadan, ileri mühendislik alanında araştırmalarını sürdürmektedir.  Daima güncel teknolojiler odağında gelişmeleri sürekli takip ile çelik konstrüksiyon alanında AR-GE çalışmalarına devam etmektedir.

APEC Tasarım Grubu, iş güvenliği ve uluslararası yönetmeliklerin gerektirdiği koşulları karşılayan tasarım prensibiyle mühendislik ve etik değerlerden ödün vermeden, alanında sağladığı hizmetleri şeffaf şekilde ortaya koymaktadır. Önde gelen uluslararası mühendislik firmaları arasında yer almak ve sunduğu hizmetleri dünyanın her köşesine ulaştırmak en önemli hedefidir.

APEC Akıllı Çelik Yapı Sistemleri’nin hizmet kolları arasında; yapısal danışmanlık, tasarım mühendisliği, imalat, montaj, anahtar teslim aşamasına kadarki tüm müteahhitlik hizmetlerinin yanı sıra, kendi finans gücü ile gerçekleştirdiği gayrimenkul ve toplu konut yatırımları bulunmaktadır.

Vizyon & Misyon

Vizyonumuz

APEC, uluslararası kalite ve standartlarda ürün ve hizmetler sunarak, müşterilerine katma değer yaratmayı ve çalışanlarıyla birlikte sürekli gelişmeyi amaçlar. Ülkesi, müşterileri, ortakları ve tedarikçileri için güvenilir ve saygın olmak, elde ettiği başarılar ile çelik yapılar konusunda dünyanın lider firmaları arasında bulunmak, en temel hedefleri arasındadır.

Misyonumuz

Faaliyet alanlarına iyi odaklanarak, değerlerimiz ve bilgi birikimimiz ışığında oluşturduğumuz dinamik, yenilikçi yapı ve çalışanlarımızdan aldığımız güç ile dünya standartlarında, sürdürülebilir, çevre dostu, yüksek kaliteli, fark ve farkındalık yaratan hafif çelik konstrüksiyon bina, ev, fabrika veya benzeri endüstriyel yapılar üretmek ve de inşa etmektir.

Politikalar

Kalite Politikaları

  • Etkin geribildirim mekanizmalarıyla müşteri memnuniyetini sürekli yükseltmeyi hedeflemek,
  • Ürünlerinde ve hizmetlerinde ileri teknolojiyi ve modern mühendislik çözümlerini kullanmak,
  • Kalite parametreleri ve verilerini ölçmek, kaydetmek, değerlendirmek ve iyileştirmek için etkili bir süreç uygulamak,
  • Her bir çalışanı kalite olgusu ve standartları üzerine eğiterek kalifiye istihdamı sürekli kılmak,
  • Ürün ve hizmetlere ait ulusal ve uluslararası Kalite Yönetimi Standartlarını uygulamak.

Sertifikalar

Sürdürülebilirlik

Birleşmiş Milletlerin 1987 yılındaki tanımına göre:

“İnsanlık gelecek nesillerin gereksinimlerine cevap verme yeteneğini tehlikeye atmadan, günlük ihtiyaçlarını temin ederek kalkınma yeteneğine sahiptir.”

APEC, gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak hedefiyle tüm uygulamalarını ve iş süreçlerini sürdürülebilir prensiplerine göre planlar. Bu süreçte; tüm çalışanlarını, üretim teknik ve teknolojilerini, hammadde seçim ve tedarikçilerini, stratejisinin bir parçası olarak görmektedir.

APEC üretim teknolojisinin hammaddesi olan çelik, yüzyıllar sonra bile %100 geri dönüştürülebilir bir malzeme olarak “Sürdürülebilir inşaat” kavramı çevresinde vazgeçilmez bir üründür.

Bunun yanında doğal kaynakları olabildiğince az tüketerek, enerji kaynaklarının verimli kullanılması, yenilenebilir enerji kaynaklarının yaygınlaştırılması ve çevreye verilen olumsuz etkinin azaltılması önceliğimizdir. Bu amaçla enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji alanlarındaki yatırımlar takip edilmekte, alternatif enerji kaynağı çeşitlerinden “Güneş enerjisi” kullanımına yönelik çalışmalara destek sunulmaktadır.

Sosyal Sorumluluk

APEC sosyal sorumluluk bilinci ile gelecek nesilleri bugünden inşa etmenin önemine inanan bir kuruluş olarak eğitime önemli katkılar sağlamaktadır.

İnsan Kaynakları

APEC personel işe alım süreçleri şirketimizin İnsan Kaynakları Departmanı tarafından yürütülmekte, ulusal ve uluslararası düzeyde herhangi bir aracı kurum ile çalışılmamaktadır.

İş başvurularınızı Kariyer.net ve LinkedIn üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.